دکتر مهدی رضا عدمیان درمورد رویداد سکو توضیح می‌دهد

دکتر مهدی رضا عدمیان درمورد رویداد سکو توضیح می‌دهد

با گسترش تبلیغات «رویداد سکو؛ بازار ایده تا محصول» در دانشگاه آزاد اسلامی، به‌ویژه واحد علوم و تحقیقات، ممکن است این سؤال برای مخاطبین پیش آید که رویداد سکو چیست؟ نشریه دانشجویی مهاد، طی مصاحبه‌ای با دکتر مهدی رضا عدمیان، دبیر اجرایی رویداد سکو، جزئیات این رویداد را شرح می‌دهد.

رویداد سکو چیست؟

این رویداد با هدف توانمندسازی ایده‌ها در جهت جذب سرمایه و ایجاد ارزش پایه‌گذاری شده است. به‌طور خلاصه، رویداد سکو با جمع‌آوری ایده‌ها، غربالگری و داوری آن‌ها و سپس توانمندسازی ایده‌ها با تیم اساتید و خبرگان دانشگاه آزاد اسلامی، این امکان را به صاحبان ایده می‌دهد تا بتوانند ایده‌های خود را به سرمایه‌گذاران برتر کشور که در رویداد حضور دارند، معرفی کرده و سرمایه موردنیاز خود را برای اجرا و عملی‌کردن ایده خود، جذب کنند.

وظیفه تیم توانمندسازی رویداد سکو در قبال ایده‌ها چیست؟

تیم توانمندسازی رویداد سکو پس از اتمام زمان ثبت ایده‌ها و غربالگری اولیه، طی جلساتی تا قبل از شروع هفته پژوهش، ایده‌های منتخب را در محل دانشگاه گردهم می‌آورد. سپس در حوزه‌های مبانی نوشتن طرح توجیهی فنی اقتصادی و بیزینس پلن، مبانی نوآوری (از خلق ایده تا محصول)، مبانی حقوق کسب و کار و ثبت شرکت‌ها، مبانی قوانین بیمه و مالیات شرکت‌ها، مبانی صادرات کالاهای دانش‌بنیان، مهارت سخنوری و ارائه ایده، مدیریت مالی استارت‌آپ‌ها و جذب سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر، مبانی طراحی مدل کسب‌وکار و دیگر مسائل مورد نیاز ایده‌ها، آن‌ها را به صورت فشرده تحت آموزش قرار داده و توانمند می‌نماید. تیم توانمندسازی رویداد سکو تا زمان قرارگرفتن ایده بر روی سکوی ارائه ایده به سرمایه‌گذاران و داوری نهایی و حتی بعد از آن در کنار ایده‌ها خواهد بود.

هم‌چنین دکتر عدمیان اشاره کرد که تیم توانمندسازی رویداد سکو تا زمان قرارگرفتن ایده بر روی سکو برای ارائه ایده به سرمایه‌گذاران و داوری نهایی و حتی بعد از آن در کنار ایده‌ها خواهد بود.

چه کسانی می‌توانند در رویداد سکو شرکت کنند؟

تمام افرادی که ایده‌هایی دست‌یافتنی در نظر دارند، می‌توانند در این رویداد شرکت کنند. دانش‌آموزان، دانشجویان، اساتید، علاقه‌مندان و افراد شاغل در حوزه‌های رویداد، می‌توانند با ثبت ایده‌های خود، از این فرصت بهره‌مند شوند.

پس از ثبت ایده در رویداد سکو، چه اتفاقی خواهد افتاد؟

پس از اینکه ایده‌ها ثبت و جمع‌آوری شدند، تمام ایده‌ها در محورهای مختلف توسط خبرگان همان حوزه، غربال و داوری می‌شوند و با صاحبان ایده‌های منتخب تماس گرفته می‌شود. طی جلساتی، ایده‌های منتخب توسط تیم توانمندسازی ایده‌ها، توانمند شده و برای ارائه آماده می‌شوند. سپس فرصتی در اختیار آن‌ها قرار گرفته تا ایده‌های خود را در مقابل سرمایه‌گذاران برتر کشور ارائه کرده و آن‌ها را برای سرمایه‌گذاری مجاب کنند. در این مرحله اگر توجه سرمایه‌گذاری به ایده موردنظر جلب شد، زیر نظر تیم حقوقی رویداد، قرارداد سرمایه‌گذاری بسته شده و مرحله اجرای ایده شروع می‌شود. نکته متمایز و حائز اهمیت، همراهی همه‌جانبه تیم‌های خبره رویداد سکو در تمام مراحل است.

آیا حق امتیاز ایده ما نزد رویداد سکو حفظ و مسائل حقوقی رعایت می‌شود؟

رویداد سکو با همراهی تیم قوی حقوقی متشکل از وکلا و حقوق‌دان‌های خبره، خیال شما را از بابت حفظ امنیت ثبت ایده و رعایت مسائل حقوقی آسوده می‌کند. این کار با جلسات توجیهی و قراردادهای شفاف و واضح انجام شده و تمام اطلاعات نزد دانشگاه آزاد اسلامی و رویداد سکو محفوظ است. همچنین فرایند ثبت ایده‌ها از طریق سایت رسمی دانشگاه آزاد اسلامی انجام می‌پذیرد. همچنین تیم حقوق رویداد سکو از زمان توانمندسازی و تا زمان عقد قرارداد سرمایه‌گذار و سرمایه‌پذیر در کنار ایده‌ها خواهند بود.

زمان‌بندی رویداد سکو به چه صورت است؟

مهلت ارسال ایده‌ها تا ۳۰ آبان‌ماه ۱۴۰۲ تمدید شده است. پس از آن مراحل غربال و داوری شروع شده و در هفته پژوهش، ابعاد حضوری بیشتری از رویداد رونمایی خواهد شد.

چگونه می‌توان ایده‌ها را در رویداد سکو ثبت کرد؟

مخاطبان می‌توانند ایده‌های خود را از طریق باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد علوم و تحقیقات، به نشانی srb.iau.ir/bpj، با صرف چند دقیقه، ثبت کنند.

اطلاع‌رسانی‌های آتی رویداد سکو چگونه انجام می‌گیرد؟

اطلاع‌رسانی‌های آینده رویداد سکو از طریق پیامک، ایمیل، وب‌سایت، شبکه‌های اجتماعی و کانال‌های ارتباطی انجمن علمی مدیریت صنعتی واحد علوم و تحقیقات و باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد انجام می‌پذیرد.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت ایده کلیک کنید

, ,
نوشتهٔ پیشین
حضور دبیر انجمن مدیریت صنعتی در دیدار رهبری با نخبگان و استعدادهای علمی کشور
نوشتهٔ بعدی
تبریک دکتر مهدی رضا عدمیان دبیر انجمن مدیریت صنعتی به مناسبت روز دانشجو

پست های مرتبط

فهرست